Cocina - zdrowa kuchnia

Wpisy

 • sobota, 28 czerwca 2014
  • Wybory do Euro-Parlamentu ? ranoma czy kicz?

   Gdy Polska wchodziła do Ue dla ogromnej rzeszy Polaków było to zjawisko wybitne, mające ogromny wpływ na dostrzeganie państwa na arenie globalnej. Podobnie rzecz się miała z politykami, jacy w pierwszych wyborach do Parlamentu Europejskiego mieli reprezentować Polskę. Dziś tenże wpływ w dużym stopniu wyblakł, a coraz większa ilość społeczeństwa sądzi, że kandydowanie do struktur parlamentarnych Unii Europejskiej mieści za sobą więcej tandety aniżeli renomy. Nie zdumiewa w związku z tym i bardzo mierna frekwencja, jaką miały tegoroczne wybory do Euro Parlamentu. Aczkolwiek jest ona niewiele lepsza od poprzedniej, to jednak nadal demonstruje, że pod tym względem Polacy cały czas są sceptykami i w roli parlamentarzystów w Unii nie spostrzegają ani nic renomowanego, ani nic cennego. Powstaje więc kluczowe zapytanie, czy rzeczywiście warto tracić miliony złotych na procedurę wyborów, które dostarczają więcej strat pieniężnych, niżeli jakiekolwiek inne wybory, jakie zostały zrobione w wolnej Polsce po 89 r.?

   Przydatne linki: Eu

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   sobota, 28 czerwca 2014 01:58
 • piątek, 30 maja 2014
  • Informacje o lotku

   Totolotek jest to rozrywka wprowadzona przez Totalizator Sportowy w 1975 roku, polega na poprawnym wyznaczeniu sześciu następujących liczb, jakie padną w ciągu losowania. Jednakowoż wytypowanie wartości które padną w losowaniu totolotka jest zręcznością wybitnie męczącą i mało komu udaje się wytypować chcianą ?szóstkę?. Jak najbardziej istnieją szczegółowo zaprojektowane systemy, które ułatwiają lub próbują ułatwić spełnienie zamiaru acz nie zawsze są one skuteczne i działają od razu. W wielu przypadkach się zastanawiano nad tym by obstawić od razu, przed jednym losowaniem, wszelkich możliwych kombinacji? W totolotku możliwe jest 13 983 816 rozmaitych zbiorów złożonych z sześciu liczb. Skreślenie wszystkich ewentualności przy założeniu, że na wypełnienie jednego blankietu potrzeba ok. chwili (6 kratek) zajęłoby ok. pięciu miechów. Istotnie jest to czas tzw. bezwiedny, który nie zważa możliwości zastanowienia się nad danym skreśleniem. W przypadku celowych decyzji czas automatycznie przeciąga się. Pomimo tego wypełnienie kuponów to nie całość. Konieczne jest także zgłoszenie ich w kolekturze.   Jeśli chcesz poczytać więcej, odwiedź stronę

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   piątek, 30 maja 2014 06:08
 • czwartek, 29 maja 2014
  • UE

   Kontrowersje jak i również dyskusje odnośnie Ue jeszcze długo w Polsce nie zgasną, niemniej abstrahując od tego, ilu przeciwników ma Zjednoczona Europa, jej wkład w ożywienie naszego kraju bez wachania wybitnie znaczący.
   Sam fakt wejścia do UE dał Polsce światowy autorytet jak i również stawiał ją pod względem politycznym na znacznie lepszym miejscu na międzynarodowej arenie. Dodatkowo największymi plusami były oraz są na pewno dotacje pieniężne, które Unia Europejska przekazuje dla naszego kraju, liczone już nie w milionach, ale w dziesiątkach miliardów euro. To olbrzymie pieniądze, które są przeznaczane w szczególności na rozwój infrastruktury, mobilizację zawodową, budowę nowych szkół oraz domów, przygotowywanie stanowisk pracy lub rozliczne programy społeczne jak również zawodowe kierowane do mieszkańców pojedynczych regionów. Dofinansowania dla rolników bądź potężne kwoty przeznaczane na rzecz szpitali, bezrobotnych oraz na uczelnie wyższe to także zasługa Unii, bez której pomocy przypuszczalnie wciąż stalibyśmy na końcu gospodarczym całej Europy.

   Polecamy: Zwarta Europa

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 maja 2014 19:35
 • piątek, 16 maja 2014
  • Nowoczesne mieszkania

   Estetyczny i stylowy wygląd domu nie jest tylko ekstrawagancką zachcianką. Znacznie lepiej i przyjemniej mieszka się nam bowiem w mieszkaniach, które są wyposażone w sposób nastrojowy i funkcjonalny.
   Ową funkcjonalność nader często otrzymuje się dzięki fachowym zabudowom - czy to mebli, czy też urządzeń AGD, otrzymując z tego powodu nie tylko miły dla oczu rezultat, lecz i oszczędzając trochę miejsca. Nadzwyczaj ważne jest w tym wszystkim to, by prawidłowo dostosować materiał do zabudowy g/k bądź płyty meblowe to dziś najpopularniejsze materiały, które wykorzystuje się w budownictwie mieszkaniowym, dające gwarancję maksymalnej użyteczności jak również przydatności. Naturalnie dopasowanie należytej zabudowy leży z reguły w gestii samej firmy budowlanej, wykończeniowej lub architekta wnętrz, jaki zajmuje się aranżacją konkretnego domu. Wyszukane zabudowy na wymiar są na ogół wykorzystywane w przypadku szafy oraz garderoby, względnie rzadziej wykorzystywane w sprzętach AGD takich jak zmywarki, lodówki lub kuchenki.

   Pomocne: Remont Gdańsk

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   piątek, 16 maja 2014 20:05
 • piątek, 18 kwietnia 2014
  • Interesujące miasto Radom

   W ostatnim czasie zawitałem w jakże ciekawej wsi o interesującej nazwie Wielogóra. Jest to malutka wieś położona na mazowszu w pobliżu Radomia na trasie drogi krajowej 7. Jest to wspaniałe miejsce na relaks podczas odwiedzin pięknego miasta Radom. Jest blisko drogi wyjazdowej a równocześnie z dala od chaosu miasta. W Radomiu bezwarunkowo zobaczyłem odrestaurowane Grodzisko Piotrówka, Kościół i klasztor oo. bernardynów, Klasztor benedyktynek z kościołem św. Trójcy i dla relaksu Stary Ogród radomski. Była to stosunkowo krótka eskapada, jednak zobaczyłem wszystko co zamierzałem. Także polecam serdecznie każdemu miasto Radom oraz bez wątpienia hotel w którym spałem: http://hotelwradomiu.pl

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   piątek, 18 kwietnia 2014 14:31
 • czwartek, 10 kwietnia 2014
  • Wiosenna pielęgnacja trawnika

   Każdy właściciel budynku chciałby posiadać piękny ogród a w nim piękny zielony trawnik. Dbałość o trawnik to nie jest taka skomplikowana praca jakby się mogło komuś wydawać. Na początek trzeba odpowiednio przygotować glebę jak również bezustannie pielęgnować. Ja osobiście tego nie doglądałem także obecnie nie jest to już takie proste. Warto oddzielić rabaty kwiatów z trawnikiem. Wiosna się zbliża a ja będę musiał przekopać cały trawnik na głębokość 20-30cm i usunąć wszystkie zielska tudzież kamienie. Z tego co wyczytałem, robi się to za pomocą rollboardów. Tak przygotowaną ziemię powinniśmy zacząć użyźniać. Tylko teraz pytanie czym. Teraz powinno się poznać kwasowość gleby za pomocą dostępnych narzędzi w marketach ogrodniczych bądź wysłać próbkę do specjalnych badań laboratoryjnych. Kolejnym etapem jest posianie trawnika. W sklepach ogrodniczych jest taki asortyment, że każdy odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Sporo, można by jeszcze mówić o posianiu i pielęgnacji trawy. Lecz jest w dzisiejszych czasach tyle poradników w internecie, że na pewno każdy znajdzie to o co spyta.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   czwartek, 10 kwietnia 2014 09:41
 • piątek, 07 marca 2014
 • środa, 05 marca 2014
  • Pozycjonowanie stron

   Pozycjonowanie to swego rodzaju proces mający na celu uzyskanie przez dany serwis www jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek online dla danych słów oraz fraz kluczowych. Proces pozycjonowania jest elementem w szerokim zakresie pojętego marketingu internetowego. Podstawa pozycjonowania bazuje na znanych fragmentach działania algorytmu wyszukiwarek, notorycznym szukaniu nowych, które algorytmy bierze się pod uwagę przy kolejności strony www jak i również na testowaniu aktualnych.
   W polskim słowniku branżowym dominuje rozróżnienie pomiędzy pozycjonowaniem tzw. off-page oraz optymalizacją witryn internetowych tzw. on-page, chociaż dosyć często zwroty te mogą być wykorzystywane zamiennie. Pierwszy z terminów odnosi się do czynności prowadzonych poza docelową stroną np link building, natomiast optymalizacja w takowym kontekście oznacza czynności prowadzone bezpośrednio na stronie internetowej wpływające na jej skład, tekst i konstrukcję. Szczególną rolę w procesie pozycjonowania stron odgrywają także media społecznościowe np. Twitter, Google+, Facebook, które są zintegrowane na ogół z daną stroną internetową.

   Podczas linkowania pomocna może się okazać lista najlepszych katalogów stron:

   http://dmoz.org
   katalog.onet.pl
   http://katalog.gazeta.pl
   http://www.kataloog.info
   http://www.sznurkownia.pl
   http://www.top-strony.com.pl
   http://www.gwiazdor.pl
   http://katalogseo.net.pl
   webwweb.pl
   www.top-rank.pl
   http://www.katalog.mistrzu.com

   Wiele katalogów może domagać się linku zwrotnego, opłaty lub wyższego Page Rank. Dlatego przy pozycjonowaniu przyda się również darmowy katalog stron

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Pozycjonowanie stron”
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   środa, 05 marca 2014 01:50
 • piątek, 28 lutego 2014
  • Zimno a odchudzanie

   Przebywanie w stosunkowo małych temperaturach może być skutecznym sposobem na zrzucenie zbędnych kg. To znaczy, że nasze cieplutkie domy przyczyniają się do tycia. 19 st. C, to odpowiednia temperatura w mieszkaniu, jednak w większości przyzwyczailiśmy się do o wiele wyższej. "Egzystujemy 90 procent naszego czasu w środku budynków, wobec tego warto zgłębić lecznicze aspekty otaczających nas temperatur" - zauważa dr Wouter van Marken Lichtenbelt z Holandii. "Nasza teoria powiada, iż środowisko termiczne oddziaływa na ludzkie zdrowie, a dokładnie - że umiarkowanie niskie temperatury mają możliwość wyraźnie wzmacniać wydatkowanie energii w dłuższym czasie" - wyjaśnił.

   Marken Lichtenbelt i jego kompani badali wpływ umiarkowanie niskich temperatur już dekadę temu, przede wszystkim ze względu na to, że tak niedużo wzmianek temu wcześniej poświęcono. Wcześniejsze badania skupiały się przede wszystkim na ekstremalnych warunkach i wykonywano je na potrzeby wojska lub strażaków. Zaczęło się jednak okazywać, że ludzie różnie reagują na chłód. I co więcej, wytwarzająca ciepło tkanka tłuszczowa brunatna nie jest zarezerwowana tylko dla noworodków, dorośli też ją mają. Badacze podtrzymują, że mają aktualnie dowody na to, że bardziej zróżnicowana temperatura we wnętrzach może być dla naszego ciała pomocna, choć długofalowe efekty wskazane jest jeszcze zbadać. "19 stopni C wystarczy - i nie przez cały dzień" - oznajmił naukowiec. Naukowcy z Japonii odkryli, że po spędzeniu dwóch godzin dziennie w temperaturze 17 st. Celsjusza przez dwa tygodnie, liczba tkanki tłuszczowej zmniejszała się. Holendrzy oszacowali do tego, że do chłodu wolno się przyzwyczaić. Po dziesięciu dniach, po 6 godzinach na dzień w zimnie uczestnicy badania wykształcali tkankę tłuszczową brunatną i czuli się w wyższym stopniu wygodnie także w niższych temperaturach.
   U młodych ludzi i osób w średnim wieku termogeneza bezdrżeniowa, w jakiej ciepło jest wytwarzane właśnie w brunatnej tkance tłuszczowej, może absorbować od kilku do trzydziestu procent zużywanej energii. To znaczy, że mniejsze temperatury mogą znacząco wpłynąć na ilość wydatkowanej energii. Zatem jako dodatek do treningu warto rozważyć częstszy pobyt w zimnie.
   Temperatury w dużej części apartamentów regulowane są w taki sposób, aby zminimalizować odsetek ludzi niezadowolonych. Skutkuje to relatywnie wysokimi temperaturami w okresie zimowym. Brak ekspozycji na niskie temperatury może narazić społeczeństwo na dolegliwości np otyłość. Na dodatek ludzie stają się wrażliwi na szybkie zmiany temperatury wokół nich - podają badacze.

   Pragnę wam również zaoferować coś ciekawego na odchudzanie - kuracja cytrynowa Tombaka

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   piątek, 28 lutego 2014 09:50
 • piątek, 21 lutego 2014
  • Ukraina

   Jestem rzeczywiście nader wstrząśnięty obecną sytuacją u naszych wschodnich sąsiadów - Ukraińców. Walczą o swoją wolność. Lecz niestety ginie coraz to więcej ludzi i na razie finiszu nie widać. Mam nadzieję, że UE i Stany migiem zdecydują się na sankcje wobec osób odpowiedzialnych za terror na narodzie ukraińskim.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   piątek, 21 lutego 2014 00:50

Kanał informacyjny

Jeśli chcecie się dobrze i sportowo ubrać to polecam stronę z opiniami produktów decathlon - fandecathlon.pl
zwarta.eu - tu można dopisać swoją stronę A tu się dobrze wyspać: Hotel Radom

Opcje Bloxa