Cocina - zdrowa kuchnia

Wpisy

 • czwartek, 10 kwietnia 2014
  • Wiosenna pielęgnacja trawnika

   Każdy właściciel budynku chciałby posiadać piękny ogród a w nim piękny zielony trawnik. Dbałość o trawnik to nie jest taka skomplikowana praca jakby się mogło komuś wydawać. Na początek trzeba odpowiednio przygotować glebę jak również bezustannie pielęgnować. Ja osobiście tego nie doglądałem także obecnie nie jest to już takie proste. Warto oddzielić rabaty kwiatów z trawnikiem. Wiosna się zbliża a ja będę musiał przekopać cały trawnik na głębokość 20-30cm i usunąć wszystkie zielska tudzież kamienie. Z tego co wyczytałem, robi się to za pomocą rollboardów. Tak przygotowaną ziemię powinniśmy zacząć użyźniać. Tylko teraz pytanie czym. Teraz powinno się poznać kwasowość gleby za pomocą dostępnych narzędzi w marketach ogrodniczych bądź wysłać próbkę do specjalnych badań laboratoryjnych. Kolejnym etapem jest posianie trawnika. W sklepach ogrodniczych jest taki asortyment, że każdy odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Sporo, można by jeszcze mówić o posianiu i pielęgnacji trawy. Lecz jest w dzisiejszych czasach tyle poradników w internecie, że na pewno każdy znajdzie to o co spyta.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   czwartek, 10 kwietnia 2014 09:41
 • piątek, 07 marca 2014
 • środa, 05 marca 2014
  • Pozycjonowanie stron

   Pozycjonowanie to swego rodzaju proces mający na celu uzyskanie przez dany serwis www jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek online dla danych słów oraz fraz kluczowych. Proces pozycjonowania jest elementem w szerokim zakresie pojętego marketingu internetowego. Podstawa pozycjonowania bazuje na znanych fragmentach działania algorytmu wyszukiwarek, notorycznym szukaniu nowych, które algorytmy bierze się pod uwagę przy kolejności strony www jak i również na testowaniu aktualnych.
   W polskim słowniku branżowym dominuje rozróżnienie pomiędzy pozycjonowaniem tzw. off-page oraz optymalizacją witryn internetowych tzw. on-page, chociaż dosyć często zwroty te mogą być wykorzystywane zamiennie. Pierwszy z terminów odnosi się do czynności prowadzonych poza docelową stroną np link building, natomiast optymalizacja w takowym kontekście oznacza czynności prowadzone bezpośrednio na stronie internetowej wpływające na jej skład, tekst i konstrukcję. Szczególną rolę w procesie pozycjonowania stron odgrywają także media społecznościowe np. Twitter, Google+, Facebook, które są zintegrowane na ogół z daną stroną internetową.

   Podczas linkowania pomocna może się okazać lista najlepszych katalogów stron:

   http://dmoz.org
   katalog.onet.pl
   http://katalog.gazeta.pl
   http://www.kataloog.info
   http://www.sznurkownia.pl
   http://www.top-strony.com.pl
   http://www.gwiazdor.pl
   http://katalogseo.net.pl
   webwweb.pl
   www.top-rank.pl
   http://www.katalog.mistrzu.com

   Wiele katalogów może domagać się linku zwrotnego, opłaty lub wyższego Page Rank. Dlatego przy pozycjonowaniu przyda się również darmowy katalog stron

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   środa, 05 marca 2014 01:50
 • piątek, 28 lutego 2014
  • Zimno a odchudzanie

   Przebywanie w stosunkowo małych temperaturach może być skutecznym sposobem na zrzucenie zbędnych kg. To znaczy, że nasze cieplutkie domy przyczyniają się do tycia. 19 st. C, to odpowiednia temperatura w mieszkaniu, jednak w większości przyzwyczailiśmy się do o wiele wyższej. "Egzystujemy 90 procent naszego czasu w środku budynków, wobec tego warto zgłębić lecznicze aspekty otaczających nas temperatur" - zauważa dr Wouter van Marken Lichtenbelt z Holandii. "Nasza teoria powiada, iż środowisko termiczne oddziaływa na ludzkie zdrowie, a dokładnie - że umiarkowanie niskie temperatury mają możliwość wyraźnie wzmacniać wydatkowanie energii w dłuższym czasie" - wyjaśnił.

   Marken Lichtenbelt i jego kompani badali wpływ umiarkowanie niskich temperatur już dekadę temu, przede wszystkim ze względu na to, że tak niedużo wzmianek temu wcześniej poświęcono. Wcześniejsze badania skupiały się przede wszystkim na ekstremalnych warunkach i wykonywano je na potrzeby wojska lub strażaków. Zaczęło się jednak okazywać, że ludzie różnie reagują na chłód. I co więcej, wytwarzająca ciepło tkanka tłuszczowa brunatna nie jest zarezerwowana tylko dla noworodków, dorośli też ją mają. Badacze podtrzymują, że mają aktualnie dowody na to, że bardziej zróżnicowana temperatura we wnętrzach może być dla naszego ciała pomocna, choć długofalowe efekty wskazane jest jeszcze zbadać. "19 stopni C wystarczy - i nie przez cały dzień" - oznajmił naukowiec. Naukowcy z Japonii odkryli, że po spędzeniu dwóch godzin dziennie w temperaturze 17 st. Celsjusza przez dwa tygodnie, liczba tkanki tłuszczowej zmniejszała się. Holendrzy oszacowali do tego, że do chłodu wolno się przyzwyczaić. Po dziesięciu dniach, po 6 godzinach na dzień w zimnie uczestnicy badania wykształcali tkankę tłuszczową brunatną i czuli się w wyższym stopniu wygodnie także w niższych temperaturach.
   U młodych ludzi i osób w średnim wieku termogeneza bezdrżeniowa, w jakiej ciepło jest wytwarzane właśnie w brunatnej tkance tłuszczowej, może absorbować od kilku do trzydziestu procent zużywanej energii. To znaczy, że mniejsze temperatury mogą znacząco wpłynąć na ilość wydatkowanej energii. Zatem jako dodatek do treningu warto rozważyć częstszy pobyt w zimnie.
   Temperatury w dużej części apartamentów regulowane są w taki sposób, aby zminimalizować odsetek ludzi niezadowolonych. Skutkuje to relatywnie wysokimi temperaturami w okresie zimowym. Brak ekspozycji na niskie temperatury może narazić społeczeństwo na dolegliwości np otyłość. Na dodatek ludzie stają się wrażliwi na szybkie zmiany temperatury wokół nich - podają badacze.

   Pragnę wam również zaoferować coś ciekawego na odchudzanie - kuracja cytrynowa Tombaka

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   piątek, 28 lutego 2014 09:50
 • piątek, 21 lutego 2014
  • Ukraina

   Jestem rzeczywiście nader wstrząśnięty obecną sytuacją u naszych wschodnich sąsiadów - Ukraińców. Walczą o swoją wolność. Lecz niestety ginie coraz to więcej ludzi i na razie finiszu nie widać. Mam nadzieję, że UE i Stany migiem zdecydują się na sankcje wobec osób odpowiedzialnych za terror na narodzie ukraińskim.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   piątek, 21 lutego 2014 00:50
 • czwartek, 13 lutego 2014
  • Dzień zakochanych

   Już niedługo Walentynki.
   Walentynki jest to coroczne święto miłości wypadające 14 lutego. Nazwa powstała od św Walentego, którego przypomnienie liturgiczne w kościele chrześcijańskim obchodzone jest również tego dnia.
   Zwyczajem w tym dniu jest pisanie i wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (nierzadko pisane wierszem). Na Zachodzie, szczególnie w Brytanii i Usa, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego został tym samym okazją do obdarzania się małymi prezentami. Walentynki są celebrowane w południowej i zachodniej Europie od czasu wieków średnich. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego środowiska o wiele później.

   różyczka

   Pomimo chrześcijańskiego patrona owego święta, niekiedy wiązane jest ono ze zbieżnym terminowo obyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym przede wszystkim na poszukiwaniu miłości, na przykład przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny. Obecny dzień zakochanych nie ma wprawdzie bezpośredniego związku z jednym konkretnym obrzędem starożytnego Rzymu, lecz jest wiązany z takimi postaciami mitologicznymi jak Kupidyn, Eros, Pan czy Juno Februata.
   Niewykluczone, że zwyczaje kojarzone z tym dniem nawiązują do starożytnego święta rzymskiego, zwanego Luperkaliami, obchodzonego od 14 do 15 lutego ku czci Junony, rzymskiej bogini kobiet i małżeństwa, oraz Pana, boga przyrody. Za to Brytyjczycy uważają to święto za swoje z uwagi na fakt, że rozsławił je na cały glob Sir. Walter Scott egzystujący w XVIII wieku.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   czwartek, 13 lutego 2014 20:50
 • środa, 22 stycznia 2014
  • Alkomaty

   Chciałoby się wypuszczać latawce na łące. Popływać w ciepłej wodzie przy pięknej plaży. Jednak na nieszczęście Polska jest skazana na brzydką zimę. Wolałbym całkowicie biały śnieg i mróz. Przynajmniej byłoby bajecznie. W największym stopniu nie znoszę szarości za oknem.

   Wtedy częściej oglądam telewizję. W ostatnim czasie w koło macieju ciągną o tych alkomatach które mają być zamontowane w każdym pojeździe. Po kiego grzyba, skoro 8% wypadków jest spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców? Wiele pismaków twierdzi, że rząd ma połączony interes z producentami alkomatów. Zaś wy jak sądzicie?

   wino

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   środa, 22 stycznia 2014 22:50
 • czwartek, 16 stycznia 2014
  • Cracovia ma nowego zawodnika

   20-letni obrońca Marcel Wawrzynkiewicz został nowym piłkarzem klubu Cracovia. Z klubem podpisał półtoraroczną umowę z opcją jej wznowienia na kolejne 3 lata - odczytujemy na formalnej stronie www Pasów.

   - Ogromnie cieszę się, że dostałem się do tak wybornego klubu, jakim jest Cracovia. Pasy to wybitna historia i kibice, dlatego jestem podniecony faktem, że dołączyłem do ekipy Wojciecha Stawowego - powiada Marcel Wawrzynkiewicz.

   - Marcel to solidny, bojowy, a co najważniejsze dobry zawodnik. Uważam, iż ów okres, jaki spędzi tutaj w Uniejowie i w Turcji uczyni, że wgra się w nasz skład - oświadczył trener Wojciech Stawowy.

   Ubiegłym team`em Wawrzynkiewicza było Valerenga Oslo.

   Jestem osobiście naprawdę rozemocjonowany tymże transferem.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   pitrazzz
   Czas publikacji:
   czwartek, 16 stycznia 2014 23:50
 • poniedziałek, 06 stycznia 2014
 • czwartek, 21 listopada 2013